bébiőrt

Milyen bébiőrt vegyek?

A babavárás csodálatos és izgalmas, életünk legszebb szakasza. A babakelengye listán szereplő rengeteg termék beszerzése azonban okozhat egy kis fejtörést. Az újdonsült szülőknek nehéz eldönteni, hogy vajon mi az, amire valóban szükség van és mit érdemesebb inkább mellőzni. A bébiőr létjogosultsága azonban nem kérdés! Az alábbi cikkben utánajárunk, melyik használható ki a legjobban.

 

Így működik a bébiőr

Egy bébiőr képes biztonságossá tenni a terepet a baba számára és pótolni a szülőket akkor is, ha éppen nem tartózkodnak a szobában. Hiszen folyamatosan „szemmel tartja” a kicsit, lehetővé téve ezzel a gondtalan pihenést mind a baba, mind pedig a szülők számára.

Alapvetően két típusa létezik: a légzésfigyelővel ellátott és az, amely csak a hangot továbbítja kamerával vagy anélkül. A légzésfigyelő szenzorai az ágy matraca alá kerülnek és érzékelik, valamint sípoló hanggal, fényjelzéssel riasztanak is abban az esetben, ha a pici esetleg hosszabb időn keresztül nem vesz levegőt. Vannak olyan típusok is, ahol az érzékelőt a baba pelenkájára kell felcsíptetni. Ezek előnye, hogy nem csak akkor figyelik a légzést, ha a kicsi az ágyban alszik.

A hangátviteles bébiőr működhet egy- vagy kétirányban is, ezutóbbi esetén a szülői egységen keresztül lehet „üzenni” is a babának.  A kamerás bébiőrök különösen hasznosak. Segítségükkel nem csak hallhatjuk a gyerkőcöt, hanem láthatjuk is. Használatával folyamatosan tájékozódhatunk arról, hogy mi történik a gyerekszobában. Ez pedig a későbbiekben óvodás, sőt akár iskolás korban is hasznos.

 

A bébiőr jellemzői

A bébiőr egyik legfontosabb tulajdonsága a hatótávolság. Vásárlás előtt meg kell határoznunk azt, hogy mekkora távolságra helyezkednek el egymástól azok a helyiségek, ahol a bébiőr két egysége használatban lesz majd. A hosszabb hatótávú, erősebb készülékeket akár a kertbe vagy a teraszra is magunkkal vihetjük.

A bébiőrök működhetnek elemmel vagy hálózati árammal. Míg az előbbiek mobilabbak, utóbbiakra kevésbé kell figyelni, hiszen biztosan nem merülnek majd le. A bébiőrök adhatnak hangjelzést, fényjelzést, bizonyos fajtáik rezegnek is, ezek előnye, hogy nem keltik fel a babát

A légzésfigyelő általában 20 mp légzéskimaradás után szólal meg, valamint villog is. A legtöbbször a baba a jelzésre felébred, megijed és rögtön levegőt vesz majd. Ha azonban nem, azonnal gondoskodnunk kell a helyes elsősegélynyújtástól, nem várhatunk vele egyetlen pillanatot sem. Ez egy baba esetén nem pontosan úgy történik, mint egy felnőttnél. Már a babavárás időszakában érdemes felkészülni az ilyen vészhelyzetekre és részt venni babaelsősegély tanfolyamon.

A bébiőr remek segítőtárs a baba életének első fél-egy évében és még azon túl is. A megfelelő készülék kiválasztása nem könnyű feladat, de ha rátalálunk a megfelelőre, el sem engedjük majd.

 

Author: NeoFm

Vélemény, hozzászólás?